Infromation about General Data Protection Regulation
JOGA PRET VĒZI
13 September 2015

Eksperimentu gaitā Ohaio universitātes zinātnieki ir noteikuši, ka jogas prakse samazina iekaisuma līmeni organismā un noņem nogurumu.

Pētījumā piedalījās 200 sievietes vecumā no 27 līdz 76 gadiem, viņas visas bija pārcietušas krūts vēzi un nekad agrāk nebija nodarbojušās ar jogu. Brīvprātīgās tika sadalītas divās grupās, kuru rezultāti tika salīdzināti eksperimenta gaitā. Pirmās grupas dalībnieces nebija fiziski aktīvas, savukārt otrās grupas dalībnieces apmeklēja jogas nodarbības divas reizes nedēļā vismaz trīs mēnešu garumā.

Pēc trīs mēnešiem otrās grupas sieviešu noguruma līmenis bija samazinājies par 41% un vēl pēc trīs- par 57%, iekaisuma līmenis asinīs bija samazinājies vidēji par 13-20% vairāk salīdzinājumā ar pirmās grupas dalībniecēm.

Zinātnieki apgalvo, ka hroniskie iekaisuma procesi pavada virkni slimību, tajā skaitā otrā tipa diabētu, koronārās sirds slimības, Alcheimera slimību, artrītus u.c. Lai noteiktu tekošo iekaisums līmeni organismā, visas brīvprātīgās dalībnieces nodeva asins analīzes.

Eksperimenta rezultāti publicēti Journal of Clinical Oncology.

Project:
Veselība
Actual and future events 1
23 July - 26 November 10:30 - 12:30
Individual lessons