Information about General Data Protection Regulation
Noslēpumainā Indija - Dvēseles atklāšanas ceļojums Kartikas mēnesī
19 October - 1 August 2016 (Event completed)
Šis brauciens atšķiras no tradicionālā tūrisma, kur ceļotāji ātri un haotiski apskrien visas slavenākās vietas. Šis ir svētceļojums, kurā viss norisinās secīgi, apzināti, un ir pakļauts senām tradīcijām. Tas ļaus pieredzēt jaunus emocionālus pārdzīvojumus, nevis gūt tikai iespaidus. Pasaulē ir pilsētas, tikpat neizsprotamas, cik atvērtas. Bet to noslēpums nav pieejams visiem, tikai cilvēkiem ar tīru nodomu un spēju mācīties. Par šīm pilsētām klīst mīti un leģendas, tās ir vietas, kur savērpjas patiesība ar izdomu. Tajās kopā sadzīvo dažādas tautas un kultūras. Šīs noslēpumainās pilsētas ar senu vēsturi pastāvīgi mainās un attīstās. Tās glabā sevī tādas zināšanu bagātības, no kurām katrs saņems tik, cik vien viņš var paņemt.

DELI, VRINDAVANA, RADHAKUNDA, GOVARDHANA, VARSHANA, AGRA, KAROLI, DŽAIPŪRA, RIŠIKEŠA, HARIDVARA. DĪPAVALI SVINĒŠANA, LAKŠMI PUDŽA.
Svētceļojuma laiks 2016.g. 19. oktobrī - 2. novembrī. Lūdzu reģistrēties līdz 2016.g. 1.septembrim. Svētceļniekiem no citām valstīm ir iespēja pievienoties grupai Delī.


Šis brauciens notiks vissvētākā Kartikas mēneša laikā, kurš ir ļoti labvēlīgs garīgai praksei. Tas ir neparastākais gada mēnesis, kuru ir īpaši svētījusi Šrīmatī Rādhārānī, Dieva Augstākās Personības prieka enerģija. Šis Kartikas mēnesis ir īpaši labvēlīgs, jo Šrīmatī Rādhārānī vērš savu uzmanību uz jebkuru kalpošanu, veiktu šajā mēnesī un piešķir savu bezcēloņu žēlastību. Ir teikts, ka labums no uzticīgas kalpošanas Kartikas mēnesī ir daudzas reizes lielāks nekā ieguvums no kalpošanas jebkurā citā laikā.
 
“Pat visiem grēkiem un bez tieksmes uz labu (garīgu) darbību pakļauts cilvēks, kurš piedāvā degošu lampiņu Visaugstākam Kungam Kartikas mēnesī, kļūst attīrīts. Bez šaubām.”
Padma - Purāna

Vrindavana - "5000 tempļu pilsēta", atrodas svētās Jamunas upes krastos. Viena no vissvētakajām (un svētceļnieku iemīļotākajām) Indijas pilsētām. Pēc senas leģendas, šajā vietā atradās sens mežs, kurā Kungs Krišna, savā zemes iemiesojuma laikā, spēlēja savas Lilas (spēles).
Radhakunda ir Visuma vissvētākā vieta. Vārds "Rādhā" nozīmē "dižākā no Krišnas pielūdzējiem." Rādhā-Kunda ir tā nodēvēta par godu Radhai, jo tai piemīt tāda pati vara, kā viņai - piesaistīt un apburt Krišnu. Gan Radhas vārdu atkārtošana, gan apslacīšanās Rādhā-kundā piesaista Krišnu.
Govardhana ir vissvētākā vieta uz Zemes. "Saldo" kalnu ieskauj pārsteidzoša godbijības aura, it kā ikviens svētceļnieks šeit atstātu savas sajūsmas pēdas. "Govardhana" ir tas, kas palielina jūtu piesaisti Krišnam. Govardhanam piemīt personības daba un tas veicina cilvēkos lojalitāti. Tikai atrodoties tiešā Govardhanas kalna tuvumā, visas sajūtas cilvēkā sasniedz savu garīgo pilnību un viņš piedzīvo svētlaimi.
Garga Samhitā tiek stāstīts, ka Govardhanas kalnu reiz nolādēja Pulastja Muni, varens mistiķis un viens no Kunga Brahmas dēliem. Lāsts bija tāds, ka katru dienu Govardhanam bija jāsamazinās izmēros līdz sinepju sēklas lielumam. Saskaņā ar šo lāstu, Govardhana, kas sākotnēji bija divdesmit kilometrus augstumā, samazinājies līdz pakalna izmēram. Svētie Raksti saka kamēr uz Zemes stāvēs Govardhanas kalns un tecēs Jamunas upe, šeit saglabāsies ticība un Dieva apziņa. Dienā, kad tie pazudīs, kam jānotiek pēc aptuveni desmit tūkstošiem gadu, Kali jūga uzplauks pilnā spēkā un reliģijas pilnībā izzudīs.
Tāpēc, kamēr vēl mums ir iespēja, ir ļoti labvēlīgi vērot Govardhanu un apiet tam apkārt!
Varšana ir Rādhārānī mājvieta, kas izvietojas uz četriem pakalniem. Viena no skaistākajām vietām.
Agra. Tadžmahala - mīlas stāsts, iedziedāts akmenī, Indijas simbols, viens no septiņiem pasaules brīnumiem. Baltā marmora kupolu atspulgs ūdenī rada iespaidu, ka Tadžmahalas pils planē gaisā.
Džaipūra - Radžastanas galvaspilsēta, jeb "ķēniņa dēlu" zeme. Par Ķēniņa dēliem - Radžputiem - šeit sauca karavīru kastas pārstāvjus, tie ir sava veida Indijas samuraji. Tos neizdevās pilnībā pakļaut ne Lieliem Moguliem, iekarojušiem pusi Indijas, nedz britiem. Džaipūra ir ļoti gleznaina un skaista pilsēta, ko dažkārt sauc par "rozā simfoniju" vai Pink city, t.i. Rozā pilsēta, tieši šī krāsa Radžastanas kultūrā simbolizē viesmīlību.
Dīpavali jeb "Gaismu svētku" svinēšana. Tie simbolizē ceļu no tumsas (ignorances) uz zināšanām, patiesības uzvaru pār meliem, labā uzvaru pār ļauno. Tie ir arī veltīti Mahalakšmi (bagātības un labklājības dievietei). Tradicionālā Vēdiskā ceremonija Mahalakšmi, labklājības piesaistīšanai savā dzīvē, attiecību izveidošanai ar dabas enerģijām un to uzturēšana.
Haridvara - Dievu durvis. Haridvara ir svēta visiem. Višnu pielūdzēji to sauc par Haridvaru("Hari jeb Ramas Durvis"), šivaīti to pazīst kā Hardvaru ("Hara" - viens no Šivas vārdiem). Tā ir Tapobhumi, gudro zeme, kur var iegūt zināšanas, kas ved uz apgaismību.
Rišikeša - svēta pilsēta un garīgais centrs, tiek uzskatīta par jogas galvaspilsētu. Cauri Rišikešai plūst Ganga, kas tieši šajā vietā nonāk no kalniem, un pilsēta ir pilna ar sadhu un svētceļniekiem, kuri ieradušies pielūgt svēto upi. Pilsēta ir slavena ar ašramiem, kuros daudzi patiesības meklētāji no dažādām valstīm studē jogu, meditāciju, mākslu un filosofiju.
 
SVĒTCEĻOJUMA PROGRAMMA (iespējamas dažas izmaiņas):
Jogas nodarbības, meditācija un mudru apmācība pēc pieprasījuma.
1. diena - Izbraukšana no Rīgas, vai no citas pilsētas
2. diena - Ierašanās Deli, transfērs uz Vrindavanu, iekārtošanās, atpūta
3. diena - Vrindavana
4. diena - Govardhana parikrama. Radhakunda
5. diena - Ceļojums uz Agru (Tadžmahala)
6. diena - Vrindavana
7. diena - Varšana
8. diena - Karoli, Džaipūra (trīs tempļu apmeklējums no saullēkta līdz saulrietam, kas dod spēku virzībai uz Dieva un sevis izziņu)
9. diena - Džaipūra
10. diena - Divali svinības. Lakšmi pudža
11. diena - Rišikeša
12. diena - Rišikeša
13. diena - Haridvara
14. diena - Deli
15. diena - Deli - Rīga vai cita pilsēta

IZMAKSAS:
1) lidojums Rīga - Deli (iesakam iegādāties biļetes iepriekš izpārdošanās)
2) 75 Euro- vīzas noformēšana (iesakam vīzas kārtot savlaicīgi)
3) 1150 Euro - ceļojuma izdevumi, dzīvošana, divreizēja ēdināšana, organizatoriskie izdevumi Indijā.
Pierakstīšanās un informācija pa tālruniem +371 28224475, +91 98 11708888 , +91 98 13827733 ,
e-pasts: libork@inbox.lv, skype: libork108