Information about General Data Protection Regulation
Dipavali - uguns festivāls
15 November 2020 11:00 - 17:00 (Event completed)

„Divali” jeb „Dipavali” (tā tos sauc Dienvidindijas iedzīvotāji), jāsaka, ir paši gaidītākie un apburošākie no, saskaņā ar senajām vēdiskajām tradīcijām svinētajiem, gada svētkiem. Dipavali svētki tika svinēti Kunga Rāmas atnākšanas laikā( daudzus miljonus gadu atpakaļ), tie tika svinēti Kunga Krišnas atnākšanas laikā (aptuveni 5 tūkstošus gadu atpakaļ), un arī mūsu dienās, tāpat kā toreiz, šie svētki tiek atzīmēti ar uguntiņu virtenēm. Svētku burvība un mirdzošais starojums rada visaptveroša prieka un laimes atmosfēru. Jautrās, sirsnīgās svinības ilgst veselas piecas dienas, turklāt katra diena tiek atzīmēta īpaši. Piemēram, pirmajā dienā tiek godināta veiksmes un pārpilnības dieviete Lakšmi. Cilvēki pērk jaunas drēbes un rotaslietas, tīra un iesvēta savus mājokļus, izvieto tajos attēlus, kuri piesaista veiksmi, kā arī dedzina uguntiņas un svecītes. Ceturtajā dienā tiek atzīmēta Govardhana Pudža. Cilvēki godina Kungu Krišnu piedāvājot viņam dažādus kārumus- cepumus, saldumus un sāļos ēdienus, kurus izkārto kalna formā. Piektajā un pēdējā Divali dienā, kura saucās „Tilaka”, brāļi un māsas iet viens pie otra ciemos. Tiek uzskatīts, ka katrs, kurš šajā dienā saņems tilaku (sarkanu punktiņu, kuru uzklāj trešās acs apvidū ar sarkanu safrāna pulveri) no savas māsas, būs mūžam laimīgs. Lai kur arī netiktu svinēti Dipavali- austrumos vai dienvidos, tie ir un paliek mīlestības un labestības svētki. Svētku laikā tiek aizmirsti strīdi un aizvainojumi, tiek nostiprinātas draudzīgas un radniecīgas saites, kā arī tiek sakārtotas mājas un ķermeņi. Saskaņā ar mēness kalendāru, Dipavali svētki tiek atzīmēti Kartikas mēnesī (oktobris, novembris).

Ielūdzam Jūs un Jūsu draugus uz brīnišķīgu svētku programmu Dipavali. Tā ir lieliska iespēja iepazīstināt savus draugus, paziņas, tuvos un mīļos cilvēkus ar vēdiskajām tradīcijām un rituāliem. Programmā Jūs sagaida veiksmes dievietes Lakšmi sveikšana, saldumu kalns, uguns piedāvāšana, apburošās gongas skaņas un klasisko indiešu deju mistika. Mazajiem viesiem speciāla bērnu programma.
Jūs varēsiet nogaršot vēdiskās virtuves gardumus un iegādāties sen kārotos, patīkamos sīkumus austrumu tirdziņā.

 Svētku programma: 
- Svētku nozīme un vēsture
- Kā izprast savu Sievišķo būtību.
- Tēja ar Divali rituālo ēdienu - Gudžiju
- Mantru meditācija
- Kundalini joga bagātībai un veiksmei
- Gongu sesija
-  Lakšmi pudža - rituāls Laimei un uzplaukumam ( variet paņemt līdzi jaunas rotas)
- Lampiņu iedegšana
- Svētku mielasts

Mums ļoti noderēs Jūsu ziedojumi svētku organizēšanai, ziediem, zāles īrei un noformējumam.
"RADUGA 2005",
Nr. 40008094254 ,
Maksājuma mērķis – ziedojumi Dipavali svētkiem.
Banka: Swedbanka AS
SWIFT: HABALV22
konts:: LV90HABA0551032164858

Apģērbam jābūt ērtam, priekšroka tiek dota sari, pendžabi, tunikām u.c. indiešu apģērbam vai vienkārši lakatiem.
Mēs priecāsimies un būsim ļoti pateicīgi par Jūsu ziedojumiem Svinības veikšanai. Līdzi var paņemt pašu pagatavotu cienastu (bez, olām, zivīm, gaļas), augļus, sulas un, protams, labu garastāvokli.

Project:
Kultūra
Address:
Svētgrīvas, Valgundes pag., Jelgavas novads (navigācijā ir dati)
Price:
ziedojumi
Articles and news 3