Information about General Data Protection Regulation
Brīnumainā Indija – ceļš debesu dzīlēs
16 - 30 March 2019 12:00 - 10:00 (Event completed)
Deli – Rišikeša – Vrindavāna – Bagdora – Dārdžilinga – Rumteka – Ravangla – Juksoma – Kalimponga – B

Vai tas var būt iespējams.... Tik daudzu pasauļu eksistence, tik daudz visumu, reliģiju... nacionalitāšu... sadzīves ainu... ainavu.. valodu... vienā valstī. Lielākā mantojuma pastāvēšana un saglabāšana, kuru ir atstājuši pēc sevis diženi Skolotāji, budistu lamas un jogi, kuri ar savu klātbūtni Indiju padarījuši par varenu Pasaules Māti....
Kopējais maršruts: Deli – Rišikeša (pārlidojums) – Vrindavāna – Bagdora – Dārdžilinga (2150 m) – Rumteka (1700 m) – Ravangla (2000 m) – Juksoma (1780 m) – Kalimponga (1250 m) – Bagdora (pārlidojums) – Deli 2019. gads no 16. līdz 30. martam. Lūgums piereģistrēties līdz 2019. gada 1. februārim. Dalībniekiem no citām valstīm ir iespēja pievienoties tūrei Deli.
Ceļojuma formāts: joga ceļojums uz jogas galvaspilsētu Rišikešu, garīgais ceļojums uz Vrindavānu, ekskursijas brauciens uz Sikimu caur Austrumu Himalajiem. Iegrimšana Dardžilinga un Sikimaas etniskajā vidē.
Austrumu Himalaju iedzīvotāju kultūra un tradīcijas. Rēriha pēdās, caur budistu klosteriem. Kančendžanga, 8586m - trešais pasaules astoņtūkstotis - svētais Himalaju skaistums un varenākais kalnu masīvs ar piecām milzīgām sniega virsotnēm.
Sikima ir gleznains kalnu reģions, kas atrodas Indijas ziemeļdaļā Himalajos starp Ķīnu, Nepālu un Butānu. Jau kopš sen seniem laikiem šī zeme ir svēta, un tāpēc tieši šeit vispadevīgākie skolēni atrod savus Skolotājus.
Himalaju sniegotās virsotnes, gleznainās kalnu terases, kalnu džungļi un akmeņainās klintis, ūdenskritumi un miglas noslēpumainie ezeri. Pasaules Mātes – Prakriti – vieta, kur viss ir uzlādēts ar dzīvības prānu. Papardes, bambusi, daudzi ārstnieciskie augi un retas augu sugas, šeit aug aptuveni 400 savvaļas orhideju sugas. Budistu klosteri ar seno vēsturi un mistiskiem rituāliem. Vieta ir unikāla, apvienojot ticības, reliģijas un tradīcijas. Nelielā valsts teritorijā pastāv 11 oficiālās valodas: nepāliešu, butia, lepcha, limbu, navari, paradise, gurung, mangar, šerpa, tamang, sunwar, kā arī s tibetiešu sarunvalodas.
Rērihu mantojums – te 1924. gadā sākās, un 1928. gadā beidzās viņu Centrālāzijas ekspedīcija.
„Himalajos izpaužas divas pasaules. Viena ir zemes pasaule, kas pilna ar šejienes burvību. Dziļas kraujas, neparasti pakalni sadrūzmējušies līdz pat mākoņu robežai, kūp ciematu un klosteru dūmi. Paaugstinājumi ir raibi no karodziņiem, suburgāniem vai stupām. Stāvos pacēlumus caurvij augšupejošas taciņas.
Daudzveidīga zemes pasaule. Skarba lapotne blakus ziedošam rododendram. Viss sadrūzmējies. Un visa šī zemes bagātība aiziet zilā dūmakā ieskautajā kalnu tālē. Mākoņu grēda apsedz drūmo dūmaku. Dīvaini, pārsteidzoši neparasti pēc šīs pabeigtās ainavas ieraudzīt jaunu, virs mākoņiem esošu veidojumu. Virs dūmakas, virs mākoņu viļņiem mirdz spožs sniegs. Bezgala bagātīgi tiecas uz augšu apžilbinošās, grūti pieejamās virsotnes. Divas atsevišķas pasaules, kuras atdala dūmaka. Izņemot Everestu, piecpadsmit kalnu grēdas virsotnes pārspēj Monblānu.” N. Rērihs.

Sikima – pasaulslavenais Lancome aromāts. Ozolkoka sūnas, narcise, galbāns, fonum – neļķes zieds, īriss, roze pačūlija (pamitra, zemīga). Izsmalcināts, rūgts un maigs. Dziļš un daudzšķautņains.
Pavasara gaiss, saule un papeļu pumpuri. Sikima ir sīks štats Indijas Austrumu Himalajos uz robežas ar Ķīnu, Butānu un Nepālu, kurā 47% teritorijas veido necaurejami meži un mežonīgas audzes, kuru apjomi ar katru gadu kļūst lielāki. Sikima absolūti nelīdzinās nevienam citam Indijas štatam.
Tai piemīt savs aromāts. Mūžamežu, kadiķu, mūžīgi ziedošu koku... Vairāk nekā 30 rododendru veidi, 520 mežonīgo  orhideju veidi, 23 bambusa veidi, 16 skujkoku veidi, 360 paparžu veidi. Vairāk nekā 200 kalnu ezeru un liels daudzums ūdenskritumu. Jebkurā gadalaikā te ir savs skaistums, kas pārsteidz svešzemju cilvēka acis.
Dārdžilinga – vieta, kur Helēna Rēriha satika savu Skolotāju, kā arī Kalimponga – kur tika izkaisīti viņas pīšļi. Bodhistavas ( indiešu tradīcijā – Dieviete) Taras un Budas Maitrejas vieta. Bezgalīgas tējas plantācijas, budistu tirgotavas un mājīgas britu konditorejas. Maigs kalnu klimats un sniegotas virsotnes. Etniski ciematiņi, kuros sajaucas tibetiešu budisma un šamaņu rituālu gars.
Ceļojuma laikā: iepazīšanās ar budisma vēsturi un hinduisma pamatnostādnēm. Sīks četru galveno budisma skolu, kā arī pirmsbudisma tibetiešu Bon virziena tradīciju apraksts. Rituālu un to nozīmes apraksts. Sieviešu-jogu kults Hinduismā un Budismā – sievietes loma augstākajās indiešu un tibetiešu Mācībās. Bēru tradīcijas. Sākotnējo metožu apraksts ( galvenie prakses uzsākšanas aspekti) Lielās Dzogčen Mācības ceļā – budisma Augstākajā Neduālisma Mācībā. Budistu Lielā Skolotāja Milarepas dzejoļu lasīšana u.tt.
Programma ( iespējamas dažas izmaiņas):
0. diena. 16. martā izlidošana no Jūsu pilsētas.
1. diena. 17. marts. Ierašanās Deli. Atpūta. Apskates ekskursija. Sikhu majestātiskais Bangla Sahib templis. Akšardham – viens no vislielākajiem Indijas tempļiem, vesels komplekss, kas iekļauj sevī pašu templi, kinoteātri, muzeju, izgaismotu muzikālu strūklaku, brīnišķīgu dārzu, mākslīgus segtus kanālus, daudz skulptūru, kafejnīcu un suvenīru veikaliņu.
2.diena. 18. marts. Pārlidojums uz Rišikešu. Iepazīšanās ar pasaules jogas pilsētu. Pastaiga uz Gangu. Gnaga Arati. Atpūta.
3.diena. 19. marts Dievietes Durgas templis (šakti-pitha). Vašišithi ala skaistajā Gangas krastā. Mazgāšanās Gangā. Brīvais laiks.
4.diena. 19. marts. Pārlidojums uz Deli. Pārbrauciens uz Vrindavānu ( 4 stundas). Saturna templis Kokilavan. Atpūta.
5.diena. 20. marts. Vrindavan. Krišna Balarama templis. Parikrama apkārt Vrindavānai – dzēš negatīvo karmu, labvēlīga attīstībai. Astrologa, gaišreģa apmeklējums pēc vēlēšanās. Prema mandir.
6.diena. 21. marts. Vrindavana. Gaura Purnimas svinēšana. Jamunas pudža. Radha Raman templis. Loj tirgus.
7.diena. 22. marts. Radha Kunda. Govardhana, pārbrauciens uz Deli.
8.diena. 23. marts. Pārlidojums uz Deli – Bagdora. Bagdora – Dardžiling pārbrauciens (70km – 3h). Brauciens pa skaistu serpentīnu uz Dārdžilingu. Ainaviskas kalnu virsotnes, aizas un kalnu upes. Viesnīca Dārdžilingā.
9.diena. 24. marts. Dārdžilinga. Himalaju un trešās augstākās virsotnes pasaulē – Kančendžangas, kas nosaukta par godu Dievietei – Sikimas aizbildnei, lieliskā ainava. Meža skaņu un kalnu virsotņu ieskautais Ghum klosteris. Ghum klosteris un Šivas templis ir vieta, kur Helēna Rēriha sastapās ar Apskaidrotajiem Skolotājiem. Buda Maitreja un Ghum klosteris ir Kalu Rimpoče rezidence. Šivas templis, kas ir pa ceļam netālu no Ghum klostera, ir vieta, kur notika liktenīgā Helēnas Rērihas tikšanās ar Skolotāju (Mahatmu). Helēnas Rērihas dienasgrāmatas fragmentu lasīšana. Meditācija vai brīvs laiks pastaigai. Viesnīca Dardžilingā.
10.diena. 25. marts. Dardžilinga. Izbraukšana uz Sikimu, agra celšanās (ap 3:30 no rīta). Saullēkta sagaidīšana uz Tīģera pakalna. Kančendžangas virsotne – apburošā Himalaju Dieviete. Dažas tīras apceres minūtes. Brokastis Dārdžilingā. Pārbrauciens uz Pelling klosteri (130 km - 5h). Sanga Čaolim klosteris, ar kuru saistīti daudzi mistiski stāsti. To vēl dēvē par galveno Sikimas ezotērisko meku.
11. diena. 26. marts. Khečeopalri ezers (30 km - 1.5h). Ezers atrodas gandrīz 2000 metru augstumā, starp Austrumu Himalaju sniegotajām virsotnēm un mežiem. Tas ir daļa no Sikimas apslēpto dārgumu apvidus – svētās Demazongas. Šī sakrālā zeme, kas auglīga rīsiem un slavena ar savām spēka vietām, sāk savu budisma vēsturi kopš Guru Padmasambhavas atnākšanas. Viņš ir diženais Jogs un Skolotājs, tas kurš atnesa budismu uz Tibetu un dibināja „ningma-pa” – senāko budisma skolu. Khečeopalri ezers ir viena no visinteresantākajām Sikimas vietām. Vistīrākais ūdens ar ideāli rāmu ūdens virsmu – bez nevienas zāles vai lapas uz ūdens virsmas.
Leģenda stāsta, ka ikvienu uz ūdens nokritušu lapu tūdaļ paceļ putni. Indijas iedzīvotāji tic, ka ezers ir Pasaules dabas spēka Mātes mājvieta, kas dod veselību un dzīvības spēku. Khečeopalri ezers simbolizē Muladhara čakru, te mīt Tarini, tantriskā sieviete-jogs un bodhisatva ziemeļu (Mahajanas, Tibetas) budismā. Norbu Ghang Resort.
12. diena. 27. marts. Svētā Demazongas apkaime sadala savu mistisko enerģiju 4 galvenajās mītnēs: Khečeopalri, Juksoma, Tašidinga un Pemajangtse. Juksoma (30km, 1h) un Kahtok ezers Raj Kathok simbolizē „Trešās acs” čakru, te apvienojas sušumnā saules un mēness kanāli. Pemajangtse klosteris (35km, 1.5h) – „Sirds pinums”. Ķermeņa centrs, kurā mīt lotoss. Tašidinga (35km, 1.5h). Tašidingas klosteris. Saskaņā ar senu leģendu, šo vietu nākamajam klosterim savulaik izvēlējās Guru Rinpoče (Padmasambhava). Te viņš savienoja „Zemi un Debesis” un svētīja šo vietu. Pēc gandrīz tūkstoš gadiem pēc šī notikuma, Sikimas pirmā valdnieka kronēšanas laikā te notika neparastas dabas parādības, kas atklāja šo vietu. Uz to norādīja spožs gaismas stars, kas uzspīdēja virs Kančendžangas virsotnes. No debesīm bira debesu ziedi un izplatījās dievišķi aromāti, skanēja dievišķa mūzika. Mūs sagaida Tašidingas klostera apmeklējums un tikšanās ar mūkiem, kurus šeit uzskata par īpaši izredzētajiem.
13. diena. 28. marts. Pārbrauciens uz Bagdoru (130 km - 5 stundas).
14. diena. 29. marts. Perele Bagdora - Deli, suvenīru iegāde, atpūta.
15. diena. 30. marts. Izlidojums no Deli.
Maksa: 1350 eiro ar standarta izmitināšanu (3 * viesnīcas), 1950 eiro ar uzlabotu izmitināšanu (4 * viesnīcas) - ceļa izdevumi, 2 iekšzemes pārlidojumi, izmitināšana, 2-reizēja veģetārā ēdināšana, organizatoriskie izdevumi Indijā, tulkošanas pakalpojumi. (25% atlaide bērniem līdz 14 gadu vecumam).
Cenā nav iekļauts: lidojums uz Deli un atpakaļ, vīza, apdrošināšana, personīgie ziedojumi, personiskie izdevumi, nesēju pakalpojumi, ieejas izmaksas, ūdens. Piemaksa par vienvietīgu izmitināšanu 350 eiro (3 *), 550 eiro (4 *).
Pieraksts un informācija: e-pasts: libork@inbox.lv, skype: libork108
Pieraksts pa tālruni +371 28440667, +371 28224475 (Watsapp, Viber).

Address:
Indija
Articles and news 2